Koncerty i licytacje – 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Gminne Centrum Kultury już po raz trzeci jest wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy poprzez zorganizowanie sztabu. W tym roku to sztab o numerze #7013 – GCK Białe Błota. W Finał WOŚP zaangażowane są różne lokalne instytucje oraz organizacje, w tym Urząd Gminy Białe Błota, Centrum Obsługi Edukacji i Sportu, UKS Czapla Białe Błota, Szkoły Podstawowe w Białych Błotach, Łochowie i Przyłękach, OSP Białe Błota i OSP Łochowo.

Podczas tegorocznego Finału WOŚP zbiórkę prowadzić będzie 35 wolontariuszy, których będzie można spotkać w Białych Błotach, w Łochowie, w Murowańcu, Przyłękach i Zielonce.

W ramach Finału odbędą się wydarzenia w dwóch miejscowościach:

w Białych Błotach w sali gimnastycznej SP – wejście B od ulicy Gronowej w godzinach 15:00 – 20:00 oraz w Łochowie w Gminnym Centrum Kultury przy ul. Jałowcowej 7 w godzinach 17:00 – 20:00.

W Białych Błotach zaprezentują się również formacje taneczne, które mogą się pochwalić ogólnopolskimi i międzynarodowymi sukcesami – tancerze ze szkoły tańca OL-TOM, tancerze studia tańca WOLF GANG Crew. Pokaz zumby poprowadzi p. Magdalena Wiśniewska ze swoją grupą, a sportowych emocji dostarczy nam pokaz drużyny sportowej JUDO Białe Błota.

Zapraszamy serdecznie mieszkańców gminy na koncerty, które zagrają dla Państwa znakomici artyści:

  • Kris Forbot
  • duet wokalno-instrumentalny Agata Wilant i Magdalena Kubat
  • Rafał Chmiel
  • BB JAZZ Orkiestra pod kierownictwem Adama Kołackiego

Głównym punktem wydarzenia będą licytacje, na które przedmioty i usługi zgłaszają kolejne lokalne firmy i instytucje. Wśród nich są wielkoformatowe zwycięskie prace fotograficzne konkursu „Cztery pory roku – Białe Błota w obiektywie” przekazane przez Urząd Gminy Białe Błota, usługi kosmetyczne przekazane przez Studio Odnowy – Marta Piętowska oraz AKADEMIĘ PIĘKNA – Lucyna Lisiak, koszulki, kubki i inne gadżety wykonane i przekazane przez Zakład Aktywności Zawodowej w Białych Błotach, przejazdy wozem bojowym od OSP Łochowo, książka oraz kalendarz od Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, ceramika z pracowni Gminnego Centrum Kultury oraz prace plastyczne laureatów konkursu Gminnego Centrum Kultury „Bezcenny krajobraz”. Nadal przyjmujemy zgłoszenia i zachęcamy do przekazywania zarówno rzeczy jak i usług.

W Łochowie wystąpią Tomek Wiliński – wokalista o wielu sukcesach, Kacper Brudel i Joanna Baran – duet akordeonowy, będą również pokazy Strażaków z OSP Łochowo, a także pokazy JUDO.

Również w Przyłękach uczniowie Szkoły Podstawowej w będą prowadzić zbiórkę. Wydarzenia będą odbywać się od 9:00 do 14:00. W programie: występy artystyczne dzieci (od 12:00), licytacje (od 12:00), kawiarenka – kawa, herbata, słodki poczęstunek, turniej tenisa stołowego – rodzinne rozgrywki i indywidualne (9:30 – 12:00) – sala nr 2 oraz sala gimnastyczna.

KGW Murowaniec RAZEM przygotuje za wrzutkę do puszki wolontariusza przepyszne gofry, zimową herbatę oraz naleśniki z farszem, a do popołudniowej kawy za wrzutkę do puszki będziecie mogli otrzymać ciasto z domowych wypieków. Działania odbywają się w godzinach 10:00 – 15:00 w lokalu gastronomicznym PESTO w Murowańcu.