Kiermasz Ogrodniczy

Drodzy kulturalni!!

Już 20 maja (sobota) o godzinie 12:00 w Cielu przy ul. Kościelnej 6 odbędzie się KIERMASZ OGRODNICZY, który z pewnością zainteresuje miłośników ogrodnictwa oraz wszystkich, którzy chcą poznać ciekawe sposoby na upiększanie swojego otoczenia.

Na stoiskach ogrodniczych będzie można znaleźć różnorodne rośliny, które upiększą Państwa ogrody i balkony. Oprócz stoisk ogrodniczych, na kiermaszu będą również dostępne rękodzieła, miody oraz elementy dekoracyjne, które pomogą w upiększaniu przestrzeni wokół domu. Będzie to doskonała okazja, aby nabyć oryginalne produkty, które wprowadzą wspaniały klimat do ogrodu i nie tylko.☘️🌿🍀


Jedną z najważniejszych atrakcji kiermaszu będzie promocja albumu pod tytułem „Lokalnie o ogrodach”. Jest to album pięknych fotografii ogrodów mieszkańców Gminy, które zostały zebrane w jednej publikacji.

Zdjęcia te prezentują różnorodne aranżacje ogrodów, rośliny, akcesoria ogrodnicze oraz elementy architektury krajobrazu, które tworzą wyjątkową atmosferę wokół domów. Prezentowane na zdjęciach ogrody stanowią nie tylko piękne przykłady aranżacji, ale również dowód na to, jak wiele osób z Gminy dba o swoje otoczenie i tworzy wyjątkowe, pełne życia przestrzenie.

Na kiermaszu ogrodniczym będzie stoisko Pani Anny Bulman, która zajmuje się m.in. projektowaniem ogrodów ziołowych i jadalnych, zakładaniem i pielęgnacją ogrodów oraz konsultacjami ogrodniczo-zielarskimi.

Na co dzień prowadzi warsztaty i szkolenia:
• rozpoznawanie ziół i roślin jadalnych na podstawie bogatej kolekcji roślin w ogrodzie, w tym zasady wysiewu , uprawy, nawożenia, zwalczania szkodników, sposobów rozmnażania roślin
• zastosowanie ziół i roślin jadalnych w kuchni
• zastosowanie ziół jako pierwsza pomoc w nagłych wypadkach (ukąszenie, zranienie, alergia)
• przetwarzanie , przechowywanie i konserwacja ziół i roślin jadalnych (napar, odwary, nalewki, intrakty, wywary, kiszonki, octy itp.)
• ogólne zasady projektowania i zakładania ogrodów ziołowych i jadalnych w oparciu o własne doświadczenie i zasady równowagi w przyrodzie.

Warsztaty edukacyjno-informacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym zarówno w moim ogrodzie, jak i na terenie danej placówki edukacyjnej:
• rozpoznawanie podstawowych ziół i roślin jadalnych
• wspólne projektowanie przestrzeni zielonej i sadzenie ziół i roślin jadalnych
• przygotowywanie posiłków w ramach dzikiej kuchni (zawierające zioła, owoce i warzywa)
• tworzenie przez dzieci kul do kąpieli na bazie naturalnych składników oraz innych produktów naturalnych.


Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych 🍀☘️🌿🍀🍀