Marek Szczepański – trębacz, pedagog.

W roku 2016 ukończył Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na Wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej w klasie trąbki dr hab. Marcina Gawdzisa.

W roku 2010 wraz z Junior Jazz Big Band ’75 z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy zdobył nagrodę Grand Prix XXXIII Bydgoskich Impresji Muzycznych. Od roku 2012 pracował jako instruktor oraz instrumentalista w Stowarzyszeniu Orkiestra Dęta Świecie, z którym w roku 2013 zdobył nagrodę Grand Prix na Alte Kameraden – VII Międzynarodowym Spotkaniu Orkiestr Dętych w Gorzowie Wielkopolskim.

Wielokrotnie zajmował miejsce na podium Big Band Festiwal w Nowym Tomyślu wraz z Big Bandem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Jazz Big Band ’75 z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, z którym to w roku 2014 otrzymał nagrodę Grand Prix.

Na przestrzeni lat współpracował z Eljazz Big Band, Jazz Big Band ’75, The Ukrainian Folk, Dubska, Orkiestra Aleksandra Maliszewskiego. Występował na wielu festiwalach takich jak: Woodstock Festival, Ostróda Reggae Festival, Reggae na Piaskach, Afryka Reggae Festival, Get Up, Reggaenwalde Festiwal, Suwałki Blues Festival, Festiwwal Kultury Ukraińskiej Ekołomyja, Old Jazz Meating Złota Tarka, Polsat Super Hit Festiwal, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Piknik Country & Folk Mrągowo, FIMU, Kortowiada.